КОМАНДА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ

вчитель - логопед - Анцишкіна Вікторія Володимирівна

РОБОТА КОМАНДИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ КЗДО №377 ДМР

Завдання Команди супроводу:

Команда супроводу вирішує наступні завдання:

• розробка індивідуальної програми розвитку (далі- ІПР) для кожної дитини з ООП, моніторинг її виконання з метою коригування та визначення динаміки розвитку дитини;
  • визначення напрямів психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, що можуть бути надані в межах закладу освіти на підставі висновку інклюзивно-ресурсного центру та надання цих послуг;
  • надання методичної підтримки педагогічним працівникам закладу освіти з організації інклюзивного навчання;
  • моніторинг створення належних умов для інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище;
  • консультативна робота з батьками або законними представниками (далі - батьки) дітей з ООП щодо особливостей їх навчання та виховання;
  • проведення інформаційно-просвітницької роботи у закладі освіти серед педагогічних працівників, батьків і дітей з метою недопущення дискримінації та порушення прав дитини, формування дружнього та неупередженого ставлення до дітей з ООП;
  • захист прав осіб з особливими освітніми потребами у випадку виявлення психотравмуючих обставин  або ризику для життя і здоров’я дитини.

Принципи діяльності Команди супроводу:

Визначальними принципами діяльності Команди супроводу є:

•  повага до особистості та опора на позитивні якості дитини з особливими освітніми потребами;
  •  всебічне вивчення особистості дитини, організація ефективної допомоги і психолого-педагогічої підтримки, відстеження динаміки її розвитку з метою успішного навчання і подальшої соціальної адаптації;
  •  командний підхід - усі члени команди супроводу беруть участь у оцінці можливостей і потреб дитини та приймають колективне рішення про цілі, завдання, зміст навчання, застосування адаптацій, модифікацій навчального матеріалу та додаткових засобів підтримки;
  •  активна співпраця з батьками дитини з ООП, залучення їх до участі в супроводі дитини в освітньому процесі та розробці ІПР;
  •  конфіденційність та дотримання етичних принципів учасниками Команди супроводу.

Організація роботи Команди супроводу

Загальне керівництво Командою супроводу дітей з ООП покладається на завідувача ДНЗ, який несе відповідальність за виконання покладених на Команду завдань та розподіл обов’язків між його учасниками

• Команда супроводу діє на основі річного плану роботи, затвердженого директором.
  • Робота Команди супроводу здійснюється в межах основного робочого часу працівників.
  • Однією з організаційних форм діяльності Команди супроводу є засідання її учасників, яке проводиться щоквартально  відповідно до затвердженого плану. За потреби скликаються позачергові засідання.
  • На засіданнях Команди супроводу обговорюються особливості розвитку та навчально-пізнавальної діяльності дитини з ООП з метою визначення ступеня психолого-педагогічної підтримки, складання (коригування) ІПР, визначення прогресу розвитку дитини.
  • Головою засідання Команди супроводу є керівник закладу освіти або уповноважена ним особа із складу постійних учасників.
  • Рішення засідання Команди супроводу приймаються за результатами колегіального обговорення інформації кожного її учасника відкритим голосуванням (за умови присутності на засіданні не менше 2/3 від загального складу).
  • Рішення засідання Команди супроводу оформляються у протоколі засідання, який веде відповідальний секретар і підписується головою, відповідальним секретарем та всіма учасниками засідання.
  • Відповідальний секретар призначається із числа складу постійних учасників Команди супроводу.
  • Команда супроводу веде наступну документацію: річний план роботи Команди супроводу, протоколи засідань Команди супроводу, звіт про результати виконання ІПР дитини з ООП.

Організація надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дитині з особливими освітніми потребами.

•  На підставі висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини Команда супроводу складає індивідуальну програму розвитку дитини впродовж 30 днів з моменту зарахування дитини до закладу освіти. ІПР погоджується з батьками та вноситься на розгляд педагогічної ради та затвердження керівником закладу освіти.
  •  Команда супроводу проводить моніторинг стану виконання ІПР не рідше, ніж двічі на рік (у разі потреби частіше) з метою її коригування та визначення прогресу розвитку дитини.
  •  За результатами моніторингу Команда супроводу, в разі потреби, направляє дитину з ООП на повторну комплексну оцінку до інклюзивно-ресурсного центру.
  •  Команда супроводу розробляє індивідуальний навчальний план  або індивідуальну навчальну програму відповідно до особливостей інтелектуального розвитку дитини з ООП.
  •   В кінці кожного  семестру проводиться аналіз ефективності засвоєння навчального матеріалу дитиною та, у разі необхідності, коригування індивідуальної навчальної програми.
  •  Команда супроводу визначає способи адаптації (у разі необхідності модифікації) навчальних матеріалів відповідно до потенційних можливостей та з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності дитини з ООП.
  •   Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг здійснюється шляхом проведення індивідуальних і групових занять.
  •   Команда супроводу формує та узгоджує з батьками розклад корекційно-розвиткових занять дитини з ООП.
  •   Корекційно-розвиткові заняття проводяться педагогічними працівниками закладу чи залученими фахівцями (в тому числі фахівцями ІРЦ) в залежності від кадрового потенціалу закладу та наявного контингенту дітей з ООП.

З метою забезпечення комплексного супроводу дітей в склад КППС

ми включили наступних спеціалістів:

1. Директор

2.Практичний психолог.