LEGO - КОНСТРУЮВАННЯ

Проект «Сприяння освіті» започатковано в 2010 році, після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (королівство Данія). Україна стала п’ятою державою у світі, що приєдналися до Програми.

Метою проекту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання упродовж життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».

У рамках проекту Фонд забезпечує навчальні заклади ігровими наборами LEGO, проводить навчання педагогів та надає методичний супровід закладам. Ключовим у співпраці фонду та закладів є якість підготовки педагогів. Саме тому фонд має спілку українських тренерів, які пройшли навчання в Україні і Данії.
У 2015 році було випущено програму розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», що була схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України). Програма є поєднанням українського досвіду в проекті та передових світових досліджень і практик у галузі дошкілля.
Дошкільний навчальний заклад №377 "Синій птах" працює в програмі "Сприяння освіті" з 2016 року за програмою розвитку дитини від 2 до 6 років "Безмежний світ гри з лего" та методичними рекомендаціями,  посібником "Гра по-новому, навчання по-іншому" та методичним посібником  "6 цеглинок".
Керівник проекту в ДНЗ - вчитель - логопед Марочко Ольга Олександрівна.

.

З 2014 по 2016 рік вихованці дошкільного навчального закладу, які є учасниками проекту «Сприяння освіті», беруть учать в архітектурному конкурсі Всеукраїнського фестивалю робототехніки «Robotica» – інтелектуальному змаганні для дітей та юнацтва, яке є національним етапом відбору кращих українських команд для їх представлення у найбільших світових олімпіадах з робототехніки. З 2017 року вихованці ДНЗ приймають участь у Всеукраїнському фестивалі гри, навчання та натхнення PLAY FEST.

2017 рік - тема фестивалю "Країни світу", наша тема "Стамбул - місто мрій"

2018 рік - тема фестивалю "Водний світ", наша тема - "Захистимо світ води"

ПЕРЕМОГА У НОМІНАЦІЇ "ПІРНАЄМО В МАЙБУТНЄ"

2019 рік - тема фестивалю "Професії майбутнього", наша тема "Зелені хіміки - рятівники майбутнього планети".

ПЕРЕМОГА У НОМІНАЦІЇ "ЕКОРЯТІВНИКИ ПЛАНЕТИ"

2020 рік - тема фестивалю  "Успіх", наша тема - "Успіх Олімпійських ігор" (дистанційний проект)

ПЕРЕМОГА У НОМІНАЦІЇ - "МРІЄМО, ДІЄМО, ДОСЯГАЄМО"

Проектна ініціатива Online Play Mate

1. Знайомство та оnline зустрічі з нашим закладом - партнером - дошкільним навчальним закладом (ясла-садок) № 7 «Волиняночка» м.Володимир-Волинський.

2.Наш гурток "Театр шахів"готується до онлайн екскурсії, чекаємо малят "Волиняночки"

3. 9 грудня 2020 року в рамках проекту #OnlinePlayMate відбулася друга онлайн зустріч з нашими партнерами та вже друзями -

Наші вихованці спеціалізованої групи "Бджілка" разом з вихователем Светлана Майбородата вчителем - дефектологом Анна Яланская зустрілися з маленькими вихованцями спеціалізованої групи "Бджілка" та разом готувалися до Нового року під час майстер - класу "Новорічний сніговик". Навіть відсутність wi-fi та покриття інтернету в групі у наших маленьких Бджоленят не злякала нас, а на допомогу прийшов viber, бо наша велика спільна мета - це виховання і розвиток дітей з особливими потребами та корекційна робота в спеціалізованих групах. "Навчання через гру" - тільки так можемо крокувати сходинками дошкільного цікавого життя.

Також наш колектив з радістю "відвідав" кожну групу в ДНЗ "Волиняночка" завдяки цікавій презентації закладу педагогами Володимир -Волинського та "відпочив" в їх затишній сенсорній кімнаті! Дякуємо за таку змістовну презентацію - вона надихнула нас на нові мрії!
Ще ми запросили зазирнути їх до нашого гуртка "Театр шахів" і показали розвивальне середовище студії, сподіваємось, що колись разом пограємо у шахи!

4. Ми продовжуємо нашу педагогічну подорож дошкільним закладом Володимир-Волинський ДНЗ 7 "Волиняночка"

Вчора 10 грудня - колеги запросили наш колектив на педагогічний майстер - клас спеціалістів закладу "Дихаємо правильно - вільно розмовляємо". Нас дуже вразили ваші цікаві атрибути для роботи з дітками і ми вже розпочали збирати кришечки для великого куба!
Дерева для дихальних вправ та закріплення пір року вже поселилися в наших групових кімнатах, наші педагоги приготували емблеми своїх груп з LEGO.

5. Ми всі в очікуванні новорічного дива, кожному з нас хочеться отримати трошки щастя під Новий рік!

Нам дуже сподобалася команда нашого закладу - партнера, ми навіть запросили справжню Королеву Смаколиків щоб допомогла нам зробити подарунки для Володимир-Волинський ДНЗ 7 "Волиняночка". Тож наше синє пташенятко вже летить з Дніпра на Волинь і несе вам нашого вітального листа та подаруночки!

6. Проєкт "Книга, що оживає" в рамках фестивалю гри та натхнення "Play Fest 2021"

Перемога у номінації "Дива, які ми творимо"