Масляна 2013

22 бер. 2013
Як діти Зиму проводжали...

Всі  млинці – не комом!

З давних - давен слово «масниця» зв’язано з шумом, гамом, рум'яними млинцями, самоварами, чаєм та переповненими через край веселощами.

Саме так проходило свято Масляної в нашому дитсадку.

Весело проводжаючи зиму, наші діти говорили: « Масляна, Масляна, яка ж ти мала, якби тебе сім неділь, а посту одна..»

Проводи Масляної проходили весело й радісно. На майданчику звучали  пісні, танці, забави,ігри. Адже на Масляну було прийнято « есть до икоты, пить до перхоты, петь до надсаду,плясать до упаду»

Головне блюдо свята – звичайно, млинці. Млинець – символ сонця. З'їдаючи його, ми наповнюємося кусочком сонячної енергії.

Підсумковим  акордом веселощів було  спалення    Масниці – солом’яної баби. Опудало  запалало швидко, яскраво, а це значить -

Весна вже на порозі. Зустрічайте!